
Verhogen van de zelfconsumptie
Welzijn & MaatschappijKan techniek helpen?
BERNHEZE - Met het wegvallen van de salderingsregeling voor zonnepanelen per 1 januari 2027, wordt het steeds belangrijker om de zelfconsumptie te optimaliseren. Of in gewoon Nederlands: probeer zoveel mogelijk zelf de stroom te gebruiken op het moment dat de zonnepanelen die produceren.
Terugleveren van het teveel aan zonnestroom is vanaf 2027 financieel minder aantrekkelijk en mogelijk kunnen hier kosten aan verbonden zijn. Daarom loont het de moeite na te denken hoe je de stroom van de zonnepanelen zelf meteen kunt gebruiken op het moment dat de zon volop schijnt. Het inschakelen van de (af)wasmachine en/of droger is een eerste voor de hand liggende stap. Om er warm water mee te maken en dat in een boilervat op te slaan tot de volgende ochtend, vraagt om aanpassingen in huis, zéker als nu het warmwater door de CV-ketel verzorgd wordt. Volgende stappen kunnen zijn het aansturen van de warmtepomp, de laadpaal van de elektrische auto en/of de thuisbatterij.
Daarmee wordt de situatie al gauw ingewikkelder en om te voorkomen dat je zelf de hele dag door het huis moet lopen voor het in- en uitschakelen van apparatuur, kan een Energie Management Systeem (EMS) uitkomst bieden. Woensdag 20 mei organiseert BECO een energiecafé waarbij dieper ingegaan wordt op de mogelijkheden en onmogelijkheden van een EMS. Bovendien wordt er een verband gelegd met het in opkomst zijnde dynamische tarief.
Opgeven voor dit energiecafé kan via www.onsbeco.nl of door in de ochtend te bellen met 06-33134848. Via diezelfde route kun je ook een keukentafelgesprek met één van de Becolateurs aanvragen om te sparren over de mogelijkheden in jouw specifieke situatie. Het energiecafé vindt plaats in CC De Wis in Loosbroek en begint om 19.30 uur.























