Afbeelding

Leerlingen groep 7/8 zetten zich in voor het milieu tijdens E-waste Race

Natuur & Dieren

Loosbroek – De leerlingen van groep 7/8 van de St. Albertusschool zijn de komende weken fanatiek bezig met de E-waste Race. Tijdens deze landelijke actie verzamelen kinderen oude elektrische apparaten om elektronisch afval een tweede leven te geven. Met hun inzet hopen zij zoveel mogelijk apparaten in te zamelen en mensen bewust te maken van recycling.

De leerlingen zijn enorm enthousiast over het project. “Iedereen kijkt thuis al in kasten, schuren en op zolders naar oude apparaten”, vertelt één van de leerlingen trots. Van kapotte toetsenborden en oude telefoons tot kabels en broodroosters: alles wat een stekker of batterij heeft, mag worden ingeleverd.

De E-waste Race draait niet alleen om verzamelen, maar ook om leren. De kinderen ontdekken waarom het belangrijk is om elektronisch afval goed te recyclen. Veel apparaten bevatten namelijk waardevolle materialen die opnieuw gebruikt kunnen worden. Op deze manier helpen de leerlingen mee aan een beter milieu.

Dat de actie leeft onder de kinderen blijkt wel uit hun enthousiasme. De klas kreeg zelfs al aandacht van de radio, waar leerlingen mochten vertellen over hun deelname aan de race. Daarmee hopen zij nog meer mensen enthousiast te maken om oude apparaten in te leveren.

De komende weken gaan de leerlingen volop door met hun inzamelactie. Buurtbewoners worden aangemoedigd om thuis op zoek te gaan naar ongebruikte elektrische apparaten en zo de kinderen én het milieu te helpen.
Bij de kinderboerderij in Loosbroek staan de bakken klaar.
Bij voorbaat dank voor jullie bijdrage.