
Wilgen geknot bij molen De Windlust
Natuur & DierenNISTELRODE - De vrijwilligers van de VENEL-groep, voorheen IVN afdeling Bernheze, gingen maandag 23 februari aan de slag bij molen De Windlust in Nistelrode en zo komt ook Nistelrode een keer aan de beurt!
De geplande klus moest een week eerder nog worden uitgesteld vanwege de regen, maar dit keer werkte het weer gelukkig mee. Met zes enthousiaste vrijwilligers werden de wilgen rondom de molen geknot. Een mooie en noodzakelijke onderhoudsklus die bijdraagt aan het karakteristieke landschap rond de molen.
Natuurlijk was er ook tijd voor een welverdiende pauze. In het oude bakhuisje werd samen koffie en thee gedronken; een moment van ontmoeting en gezelligheid dat net zo belangrijk is als het werk zelf.
Bij De Windlust wordt ondertussen ook gebouwd. Er komt een groter gebouw bij: een nieuw molenveldschuurtje, dat eruit zal zien alsof het er al jaren staat. Het krijgt gepotdekselde planken en wordt afgewerkt met dakpannetjes. Een langgekoesterde wens van de molenaars gaat daarmee in vervulling.
Zo blijft het erf rond de molen niet alleen goed onderhouden, maar is ook klaar voor de toekomst.
Foto’s: Nico Anker en Ine Zonneveld
Tekst: DMBK






























