
Helmen vol verhalen; expositie verhuist naar Loosbroek
Kunst & CultuurVerleden ontmoet verbeelding reist verder
LOOSBROEK - Na drie weken in de Abdij van Berne krijgt de expositie Helmen vol verhalen – verleden ontmoet verbeelding een vervolg in Loosbroek. Van 14 oktober tot en met 4 november zijn de zeven kunstwerken daar te zien in de kerk.
De expositie brengt de verhalen van zeven veteranen uit Bernheze op een bijzondere manier in beeld. Zeven lokale kunstenaars lieten zich inspireren door de persoonlijke verhalen van deze veteranen en vertaalden die ieder op hun eigen manier naar een kunstwerk. Zo komen persoonlijke herinneringen, ervaringen en emoties samen met beeldende kunst. In de expositie zijn maar liefst twee werken te zien van (oud-)Loosbroekse kunstenaars. Walter van der Velden ging in gesprek met veteraan Mari Habraken uit Heeswijk-Dinther. Dat leidde tot het werk ‘Vrijheid is een universeel verlangen’. Wim Roefs maakte het werk ‘Herinneringen in beton gegoten’, naar aanleiding van het verhaal van veteraan Janus van Driel.
De expositie is de komende weken te bezoeken op woensdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur, tegelijk met de weekmarkt in Loosbroek. Zondag na de kerkdienst, vanaf ongeveer 10.30 tot 17.00 uur.
De expositie biedt bezoekers daarmee niet alleen de mogelijkheid om de kunstwerken te bekijken, maar vooral ook om kennis te maken met de verhalen erachter, want achter iedere helm schuilt een persoonlijk verhaal.
Helmen vol verhalen is een mooie gelegenheid om stil te staan bij de verhalen van veteranen uit de eigen gemeente en te ontdekken hoe zeven lokale kunstenaars deze verhalen in beeld hebben gebracht.























