
NLdoet in Ontmoetingstuin Servaes
Natuur & Dieren FotoalbumsHEESWIJK-DINTHER - Na de koffie en thee werd zaterdag 15 maart 8.45 uur door Rob Dortmans uitleg gegeven over wat er zoal moest gebeuren in de tuin die dag. Vervolgens konden de vrijwilligers van de Ontmoetingstuin en de leden van de VENEL-groep van het IVN aan de gang. Zo werd de opslag van paardenmest gekruid naar de moestuin. In de moestijn werden vervolgens de groene paden hersteld, want ze overwoekerden de tuin enigszins. De komposthoop werd van het grove afval gezuiverd door een ingenieus systeem dat Hans Bok had meegebracht. Hij had het al eerder bij de Meierijsche Museumboerderij toegepast. Op lastige plekken werd vooraan op het terrein het gras gemaaid en ook het insectenhotel kreeg de aandacht. Er werd geconstateerd dat de gaatjes in het hout te ondiep waren of te ruw van binnen. Zodoende hadden maar weinig solitaire bijen hun eitjes erin gelegd. Imker Freddy v.d. Heuvel wees hen erop.
In het natuurgebied aan de Droevendaal werden nog wat wilgen geknot en ook werd deels het riet gemaaid. Door dat laatste kreeg men op bepaalde plekken vanuit het fiets-/wandelpad weer zicht op het terrein erachter.
In de pauze kregen de vrijwilligers koffie en thee en aan het eind van de morgen kwam er ook erwtensoep met belegde broodjes. Door het deels zonnige weer was het daar plezierig werken.
Zo’n fijne ochtend is dan ook voor herhaling vatbaar.
















































