
Zeer geslaagde teerdag Sint Barbaragilde Dinther
Kunst & CultuurHEESWIJK-DINTHER - De jaarlijkse teerdag stond onlangs weer op het programma van het Dintherse gilde. Om 9.30 uur werd de houten vogel op de schietboom geplaatst door koning Joris van der Cammen. Hierna gingen velen met de fiets richting Huize Zwanenburg om bij eredeken Eugéne van Bouwdijk Bastiaanse de koning en jeugdkoning uit te vendelen.
Het gilde werd gastvrij ontvangen met koffie en krentenbrood en in het gildehuis werd de inwendige mens versterkt. Een korte algemene vergadering met als hoofdagendapunt de loting voor de jeugdkoning en de koning vond daarna plaats. Zes jeugdleden deden mee en ook werden diversen prijzen uitgereikt
Na het vrijen van de boom kon het schieten beginnen. Debbe Oosterholt werd de nieuwe jeugdkoning met 43ste schot. Na een lange strijd met af en toe een haperend geweer werd Sem Verhoeven de nieuwe koning met het 160ste schot.
Na een goede maaltijd begon de feestavond en degenen die de naam van de koning geraden hadden, kregen een fles wijn.
Joris van der Cammen bood een zeer mooi koningsschild aan en hierna werd René Habraken gehuldigd voor zijn 50-jarig lidmaatschap.
De avond werd muzikaal verzorgd door René Habraken.
Hierbij nog een dank aan diverse commissies.
























