
Argentijnse toporganist Christian Alejandro Almada in de Abdij van Berne
Kunst & CultuurHEESWIJK-DINTHER – De Argentijnse organist Christian Alejandro Almada is zondag 6 september om 16.00 uur te horen tijdens de Berne Abdijconcerten. Almada is sinds 2008 titulair organist van de beroemde Pauselijke Basiliek van Sint-Paulus buiten de Muren in Rome.
Voor dit concert bespeelt Almada zowel het Reil-orgel als het monumentale Adema-orgel van de Abdij van Berne. Het programma voert de luisteraar van de verstilde klanken van Petr Eben en Johann Sebastian Bach naar de rijke Franse orgelromantiek van Louis Vierne en vervolgens naar de temperamentvolle muziek van Argentinië.
Op het Adema-orgel klinken onder meer Clair de Lune en Carillon de Westminster van Louis Vierne. Met Primavera porteña en Verano porteño van Astor Piazzolla en de Tres danzas argentinas van Alberto Ginastera brengt Almada bovendien de Argentijnse muzikale traditie naar Heeswijk-Dinther. Een programma waarin verschillende orgelstijlen en muzikale werelden elkaar ontmoeten.
Christian Alejandro Almada werd geboren in Argentinië en studeerde piano, orgel en orgelcompositie in Córdoba en Rome. Hij is internationaal actief als concertorganist en is daarnaast gespecialiseerd in het gregoriaans.
De entree is € 10,-.
























