Wulp
Wulp

‘Onze weidevogels hebben het moeilijk’

Welzijn & Maatschappij

HEESWIJK-DINTHER - De KBO’s van Heeswijk en Dinther nodigen iedereen uit voor een boeiende koffieochtend die 28 november plaatsvindt. Op deze koffieochtend komt Theo Jacobs van IVN Bernheze iets vertellen over het beschermen van de weidevogels, zoals de mooie wulp die je op de foto ziet.

Door schaalvergroting van de boerderijen zijn boeren vaak genoodzaakt om Engels raaigras te zaaien. Dit gras bevat geen of nauwelijks onkruid. Bloeiend onkruid trekt insecten aan en laat dat nu nét het voedsel zijn van de vogelkuikens. De enkele paartjes die dan toch nog broeden hebben weer te maken met roofdieren zoals een vos, een das en roofvogels. Toch probeert een groepje vrijwilligers de broedende weidevogels te beschermen. Hoe? Kom dan maar eens luisteren.

Iedereen is welkom (ook niet KBO-leden) donderdag 28 november om 10.00 uur bij CC Servaes in Heeswijk-Dinther. Het eerste kopje koffie of thee krijg je van de KBO.