
Recensie Wouter Monden
Kunst & Cultuur FotoalbumsNISTELRODE - CC Nesterlé was voor deze avond omgebouwd tot een intieme ontspannen setting. Cabaret is voor Wouter Monden als spelen met Legoblokjes. Hij begint daarom al bouwend aan een tafeltje, waar hij met de magische Deense steentjes aan een spaceshuttle werkt.
Ondertussen vertelt hij op ludieke wijze verhaaltjes uit de jaren ‘80 en ’90, een tijd waarin de ideale wereld dichterbij leek dan in het heden. Hij was als kind gefascineerd door ruimtevaart en ook tv-series, zoals The A-team. Rond 1991 ontstond de fascinatie voor muziek en uit zijn CD-kast komen internationale rockhits uit die tijd voorbij, waarbij hij het publiek betrekt in een soort van pubquiz. Ook een jeugdreis naar Llorett de Mar komt op grappige wijze langs.
Hij vervolgt zijn verhaal met het ontstaan van het dierenpark in Rhenen met als grondlegger Cornelis Ouwehand. De ideale wereld van Cornelis is ongeveer klaar als de oorlog uitbreekt, met een heuse krokodillenvijver en met twee jonge ijsbeertjes. Tijdens de oorlog weet hij de twee ijsbeertjes op bijzondere wijze te sparen.
Zo krijgt de show een indringende ondertoon, waarin hij de opkomst van fascisme verbindt met de huidige tijd, waarin opnieuw autocratische leiders afbreuk doen aan het samen bouwen aan een ideale wereld. Onze ideale wereld blijft kwetsbaar, dat weet Wouter Monden als bezorgde burger en bezorgde vader goed te treffen.
Een bijzondere cabaretvoorstelling is het geworden.












































