
Lezing bij Sterrenwacht Halley
Kunst & CultuurHet Antikythera-mechanisme
VINKEL/HEESCH - Dr. Rob van Gent geeft donderdag 25 september bij Sterrenwacht Halley een lezing over het Antikythera-mechanisme. De lezing begint om 20.00 uur. De entree bedraagt € 7,50 (voor Halleyleden is de entree kosteloos).
Het Antikythera-mechanisme is de oudste computer ter wereld. In het voorjaar van 1900 vonden Griekse sponsduikers nabij de kust van het eilandje Antikythera een Romeins scheepswrak dat uit ongeveer 80 v.Chr. dateert. Tussen de diverse naar boven gebrachte voorwerpen bevonden zich ook fragmenten van een koperen mechanisch instrument waarvan de functie voor lange tijd onduidelijk was. Pas in de laatste decennia is duidelijk geworden dat het een ingenieus mechanisch planetarium betreft waarmee de schijnbare posities van de zon, de maan en vermoedelijk ook de planeten voorspeld kunnen worden. In deze lezing zullen de herkomst en de functie van dit bijzonder mechaniek uitgebreid aan de orde komen.
Dr. Rob van Gent is senior onderzoeker in de geschiedenis van de wis- en sterrenkunde aan het Mathematisch Instituut van de Universiteit Utrecht.
Sterrenwacht Halley
Halleyweg 1
5383 KT Vinkel






















