Afbeelding

De Helgobra’s bestaat 50 jaar

Kunst & Cultuur

HEESCH - De band De Helgobra’s is vanaf 1974 niet meer uit de Heesche muziekcultuur weg te denken. Begonnen als een bruiloftsorkestje, groeide De Helgobra’s zowel letterlijk als figuurlijk groot. De naam was een combinatie van de namen Van den Helm, Goossens en Brands. Dat was in die tijd de gebruikelijke manier om een bandnaam samen te stellen. Langzaam maar zeker werd de band een begrip op feesten en partijen. Na een ledenwisseling, ongeveer tien jaar later, werd de naam Joy gekozen als amusementsband met een repertoire van Jantje Koopmans en de Havenzangers tot Robert Cray en Toto. In 1995 sloeg de band een nieuwe weg in en ging countrymuziek spelen onder de naam Nobody. Sinds 2012 spelen de mannen in hun huidige samenstelling als Rond de Vijftig afwisselende muziek uit de jaren ’70 en ‘80.

Op dit moment speelt de band nog de melodieuze klassiekers van vele topartiesten, zoals de songs Amarillo, I’m a Believer en Johnny B Good. 

Leden
Ben Goossens, Henri van den Helm, Henk van Uden, Rene Dolstra, Harry van den Oetelaar, Marcel Bloemers, Addy Goossens, Adrie Brands en Tonny van Grunsven.

Hoogtepunten
1979 Single A-kant Country Roads B-Kant Baccarat
1984 Single A-kant For You en B-kant Back home again
1995 Winnaar SCPO-award
1995 CD Nobody’s First Choice
1997 eerste optreden Haverhill Festival
1998 CD Nobody Again
1998 Start fan- en dansclub Nobody.

Thuisbasis: Zaal van de Ven, later de Harmonie in Nistelrode

Afbeelding