Afbeelding

Waarom starten met CDA en Lokaal een logische keuze is

Gemeentenieuws

Na de gemeenteraadsverkiezingen staat Bernheze voor de opgave om te komen tot stabiel en toekomstgericht bestuur. In dat licht is het logisch en verstandig advies van de informateur om de coalitievorming te starten met CDA en Lokaal. Als grootste partijen vertegenwoordigen zij samen een breed draagvlak onder de kiezers, bestuurlijke slagkracht. Getalsmatig is een coalitie met winnaar en nieuwkomer Centrum Rechts Bernheze ook een optie maar inhoudelijk volgens de informateur niet haalbaar gezien verschil op diverse standpunten tussen CRB en het CDA en ook tussen CRB en de overige partijen.

Bernheze staat voor grote uitdagingen op het gebied van wonen, zorg, vergrijzing en leefbaarheid. Die vragen om rust, duidelijke keuzes en een college dat kan doorpakken. Starten met CDA en Lokaal biedt daarvoor een stevig fundament en ruimte om zorgvuldig te kijken welke andere partijen inhoudelijk kunnen aansluiten.

Tegelijkertijd blijft een gezonde balans tussen coalitie en oppositie essentieel. Een constructieve oppositie versterkt het democratisch debat, scherpt besluitvorming aan en vergroot het draagvlak in de samenleving. ONS Bernheze wil hier nadrukkelijk aan bijdragen. Stabiliteit, openheid en vertrouwen zijn voor ons kernwaarden. Daarom pleiten wij er ook voor dat het nieuwe college inwoners eerder en met meer invloed betrekt bij planvorming en beleidsontwikkeling. ONS Bernheze hoopt dat er ruimte komt voor meerdere experimenten met een burgerberaad of dorpsgericht overleg, zodat inwoners niet alleen worden gehoord, maar daadwerkelijk mee kunnen denken en beslissen.

Zo werken we samen aan een sterk en betrokken Bernheze.

Hans Bongers, raadslid