Afbeelding

Lokaal Bernheze: we doen het goed!

Gemeentenieuws

In onze gemeente wordt stevig ingezet op woningbouw, met bijzondere aandacht voor sociaal kwetsbare groepen. In vrijwel de hele gemeente wordt flink aangepakt en verrijzen op allerlei plekken nieuwe appartementen en woningen. Onder het programma ‘Woonzorgvisie –Buiten Gewoon Bernheze’ wil Bernheze betaalbare huisvesting bieden aan mensen met een ondersteuningsbehoefte. De focus ligt daarbij op het creëren van gemengde buurten en voorzieningen waarbij diverse doelgroepen samenwonen. 

Daarnaast worden flexwoningen ingezet als tijdelijke oplossing om de ergste nood op te lossen. De gemeente en woningcorporatie Mooiland plannen ongeveer 69 flexwoningen op twee locaties: 29 units aan de Schoonstraat in Heesch en 40 aan Zwarte Molen Zuid in Nistelrode. Deze woningen zijn speciaal bedoeld voor starters, spoedzoekers, gescheiden personen én statushouders. Ze kunnen maximaal vijftien jaar blijven staan en verschaffen sneller woonruimte.

Daarnaast geldt een regionale afspraak dat minstens 30% van nieuwe woningen als sociale huur wordt gebouwd. Op lange termijn betekent dit een sterke toename van het sociale woningaanbod, hoewel de uitvoering vooral na 2030 zichtbaar zal zijn. Niet alleen de kwantiteit krijgt aandacht, maar ook wordt ervoor gezorgd dat er een gezonde en groene leefomgeving komt. Bovendien is er oog voor een duurzame en energiezuinige oplossing, zodat de totale woonkosten binnen de perken blijven.

Kortom; Bernheze combineert op korte termijn flexibele oplossingen met lange termijn investeringen in sociale huur. Zo wordt in 2025 gewerkt aan een leefbare, toegankelijke woonomgeving voor iedereen – met extra oog voor degenen die het makkelijkst buiten de boot vallen.

Gerrit Verstegen, Lokaal