
In de geut: Bruschetta’s lekker als hapje of als voorgerecht
BlogWekelijks plaats ik een keukenweetje of recept.
Wat is een bruchetta
Het bestaat uit gegrild brood, ingesmeerd met knoflook en besprenkeld met extra vergine olijfolie. Hierna kan het belegt worden met verschillende toppings.
Bruchetta maken
Snijd het stokbrood in plakken en bestrijk aan beide kanten met extra vergine olijfolie. Grill het brood aan beide kanten in een grillpan (of oven) knapperig. Zijn ze mooi gegrild dan haal je ze uit de oven en wrijf je met een teentje knoflook over de bovenkant van de knapperige broodjes.
Hieronder wat opties voor de topping op basis van 8 stuks
Bruchetta tomaat
Boodschappen:
• 4 trostomaten
• 2 tenen knoflook
• Verse basilicum
• Olijfolie
• Balsamicoazijn
• Grof zeezout
Snij de tomaten met een vlijmscherp mes in kleine blokjes. Pers of hak de knoflooktenen zo fijn mogelijk. Snij een handje vol basiliumblaadjes klein. Meng alles door elkaar met wat olijfolie en een snufje zeezout.
Je kunt nu de bruchetta beleggen.
Bruschetta met rauwe ham, perzik en mozzarella
Boodschappen
• 8 plakken rauwe ham of seranoham
• 2 perzikken uit blik
• 2 bollen mozarella
Gril de perzik met het snijvlak naar beneden kort in een grill of koekenpan. Snijd de perzik in dunne plakken. Verdeel de ham en perzik over de bruschetta en leg de mozzarella erop. Besprenkel met wat balsamicodressing en leg er twee blaadjes basilcum op.
Wat natuurlijk ook mogelijk is zijn bruchetta’s met carpaccio, geitenkaas met biet en walnoot of makreelsalade
Eet smakelijk
Heidi Verwijst